Podział majątku – adwokat Mikołaj Wachowicz

 

Wnieść o podział majątku wspólnego można w przypadku istnienia ustroju o rozdzielności majątkowej nawet w czasie trwania małżeństwa. Jeśli natomiast między małżonkami istnieje ustrój małżeńskiej wspólności majątkowej, to podział majątku nie może zostać dokonany, dopóki ona trwa. Wnioskować o podział majątku można już w pozwie o rozwód. Sąd orzekający o rozwodzie uwzględnia jednak wniosek o podział majątku wyłącznie pod warunkiem, że nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu.

Pomoc prawna dla osób fizyczych

Pomoc prawna dla podmiotów gospodarczych

Pomoc prawna dla instytucji publicznych

Pomoc w windykacji
Doradztwo w zakresie prawa handlowego i gospodarczego
Porady prawne dla klientów indywidualnych
Radzimy w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego.

Profesjonalne doradztwo adwokata w podziale majątku

 

Podziału majątku wspólnego można dokonać umownie lub sądownie, w zależności od tego na jakie rozwiązanie zdecydują się małżonkowie. W przypadku umownego podziału wymagane jest zgodne porozumienie co do składu majątku, wartości dóbr i sposobu podziału. Małżonkowie mogą spisać umowę o podziale wspólnego majątku w postaci zwykłej formy pisemnej, ale jeśli dotyczy on także nieruchomości, to konieczne jest spisanie aktu notarialnego u notariusza. Tak naprawdę to
w każdym przypadku dla bezpieczeństwa obu stron zaleca się dokonać umownego podziału majątku w kancelarii notarialnej. W przypadku braku porozumienia między małżonkami można domagać się podziału majątku na drodze sądowej.

Należy pamiętać o tym, że przy znacznym skonfliktowaniu małżonków podział majątku wspólnego nie jest prostym zadaniem, a cały proces w tym przedmiocie może toczyć się latami. W związku z tym tak ważne jest to, aby skorzystać z usług sprawdzonego adwokata, czyli specjalisty, który ma obycie z tego typu sprawami.

Kontakt Wachowicz – Kancelaria adwokacka Zapraszamy od pn. do pt. w godz.: 9-17


NIP: 796-279-92-92,
REGON: 365112265
numer rachunku: Santander Bank Polska,
23 1910 1048 2307 8357 9522 0001